ENGLISH

Eleman Arayanlar

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kısa veya uzun süreli eğitim için başvurabilirsiniz

 

Değerli TGRD Üyeleri,

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişimsel Radyoloji bölümümüzde son 1 yıldır asistan hekimlerimiz için meslek içi eğitimler verilmekte olup, bu sürece girişimsel radyoloji ile ilgilenmek isteyen uzman arkadaşlarımızı da katmak istemekteyiz.

Kliniğimizde, girişimsel radyolojiye ilgi duyan uzman meslektaşlarımız için uzun süreli ( 6 ay veya daha fazla) çalışma imkanı mevcut olacaktır. Ayrıca daha kısa süreli (şua izni ya da yıllık izin vb…) gelmek ve vakalara katılmak isteyen asistan ve uzman meslektaşlarımız için de imkan mevcuttur.

Bu amaçla önümüzdeki 6 aylık süre için bir uzman meslektaşımızı, kısa süreli programlar için de uygun zaman dilimleri yaratılması halinde asistan/uzman meslektaşlarımızı misafir etmek isteriz.

Girişimsel Radyoloji Kliniğimizde; bir adet monoplan flat panel DSA cihazı, 2 adet Doppler US cihazı, bir tam teşekküllü anjiografi ünitesi, bir nonvasküler girişim ünitesi, aktif çalışan bir poliklinik birimi ve 2 yataklı gözlem odası bulunmaktadır. Hasta yoğunluğumuz orta derecede olup, tüm tanı ve tedaviye yönelik girişimler yapılmaktadır.

GR Polikliniğimizde hastalar ilk geliş ya da konsultasyonlarla değerlendirilmektedir. Tedavisi planlanan hastaların girişimleri anjio birimi/nonvasküler girişim birimimizde yapılmakta olup, ayaktan başvuran hastalarımız gözlem odamızda takip edilmektedir.

Dış anestezi ekibimiz mevcut olup, haftanın belli günleri hizmet vermektedirler. Nörovasküler girişimler (Serebral anevrizma, AVM embolizasyonu, spinal AVF-AVM embolizasyonu, karotis stentleme vb…), Periferik girişimler (RF ablasyon, kist hidatik, TAKE, aortoiliak, dizaltı periferik girişimler, bronşial embolizasyon vb…), TİİAB, solid organ ve lezyon tru-cut biyopsi ve drenaj işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Bölümümüzde icap nöbeti yoktur. Gelecek arkadaşlarımızın tüm vakalara eşlik etme ve yetkinlik kazandıkça da primer vaka yapma imkanının olduğunu da belirtmek isteriz. Program sonunda tüm katılımcı arkadaşlarımıza Girişimsel Radyoloji Bölümü, Radyoloji Kliniği ve Hastane yönetimince onaylanmış, yapılan vakaların ve edinilen deneyimlerin belgelendiği sertifika verilecektir.

 

Saygılarımızla…

 

Uzm. Dr. Ahmet Ergin ÇAPAR

Girişimsel Radyoloji Bölümü Sorumlu Hekimi

 

Tel: 0 505 481 85 92

Email: ahmetergina@gmail.com