ENGLISH

Eleman Arayanlar

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi’ne kısa veya uzun süreli eğitim için başvurabilirsiniz

 

Değerli TGRD Üyeleri,

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişimsel Radyoloji bölümümüzde son 2 yıldan beri hem asistan hem de uzman hekimlerimiz için meslek içi eğitimler verilmektedir.

Son bir yılda, sağlık bakanlığı devlet hastanesi ve EAH’de çalışmakta olan  2 uzman doktor meslektaşımız, bakanlığın sağlamış olduğu hizmet içi eğitim görevlendirmesi ile 6’şar aylık sürelerle kliniğimizde çalışma fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca özel sektörde çalışan ve girişimsel radyolojiye ilgi duyan meslektaşlarımız da kliniğimizde daha kısa süreli çalışma imkanı bulmuş ve deneyimlerini artırmışlardır.

Kliniğimizde, girişimsel radyolojiye ilgi duyan uzman meslektaşlarımız için  temmuz ayından itibaren uzun süreli ( 6 ay veya daha fazla) çalışma imkanı mevcut olacaktır. Ayrıca daha kısa süreli (şua izni ya da yıllık izin vb…) gelmek ve vakalara katılmak isteyen asistan ve uzman meslektaşlarımız için de imkan mevcuttur.

Bu amaçla önümüzdeki 6 aylık süre için bir uzman meslektaşımızı, kısa süreli programlar için de uygun zaman dilimleri yaratılması halinde asistan/uzman meslektaşlarımızı misafir etmek isteriz.

Girişimsel Radyoloji Kliniğimizde; bir adet monoplan flat panel DSA cihazı, 2 adet Doppler US cihazı, bir tam teşekküllü anjiografi ünitesi, bir nonvasküler girişim ünitesi, aktif çalışan bir poliklinik birimi ve 10 yataklı servis  bulunmaktadır. Hasta yoğunluğumuz fazla olup, tüm tanı ve tedaviye yönelik girişimler yapılmaktadır.

GR Polikliniğimizde hastalar ilk geliş ya da konsultasyonlarla değerlendirilmektedir. Tedavisi planlanan hastaların girişimleri  anjio birimi/nonvasküler girişim birimimizde yapılmakta olup, ayaktan başvuran hastalarımız servisimizde takip edilmektedir. Ayrıca postop derlenme amacıyla oluşturduğumuz mekanik ventilator destekli bir yatağımız da mevcuttur.

Sabit anestezi ekibimiz mevcut olup, salı günleri nörovasküler girişimler( Serebral anevrizma, AVM embolizasyonu, spinal AVF-AVM embolizasyonu, karotis stentleme vb…), Perşembe günleri periferik girişimler( RF ablasyon, kist hidatik, TAKE vb…) düzenli olarak yapılmaktadır.

Bölümümüzde 24s icap nöbeti mevcuttur. Uzun süreli eğitim için gelmek isteyen arkadaşlarımızdan, icaplarda çıkan vakalara da eşlik etmelerini bekliyoruz. Ayrıca gelecek arkadaşlarımızın tüm vakalara eşlik etme ve yetkinlik kazandıkça da primer vaka yapma imkanının olduğunu da belirtmek isteriz. Program sonunda tüm katılımcı arkadaşlarımıza Girişimsel Radyoloji Bölümü, Radyoloji Kliniği ve Hastane yönetimince onaylanmış, yapılan vakaların ve edinilen deneyimlerin belgelendiği sertifika verilecektir. Bu sertifika gerek özel sektörde gerekse S.B hastanelerinde Girişimsel Radyoloji bölümü kurulabilmesi için S.B’nin de istediği (S.B Eğitim ve Araştıma Hastanesinden onaylı) belge niteliğinde olduğundan gerek bölümümüze başvuran gerekse diğer kliniklerimize başvuran tüm meslektaşlarımızın edinmesi önemlidir.

Saygılarımızla…

 

Uzm.Dr.Volkan ÇAKIR

Girişimsel Radyoloji Bölümü Sorumlu Hekimi

 

Tel: 0 505 328 33 32

Email: drvolkancakir@gmail.com