ENGLISH

Galeriler

Haberler

Girişimsel Radyoloji Postası-Şubat 2014

16.02.2014

Yeni Girişimsel Radyoloji Postası Yayınlandı...

Sevgili Arkadaşlar,
Herkese merhaba… Bildiğiniz üzere, “interaktif” Girişimsel Radyoloji Temel Kursunun ilkini 2-3 hafta önce gerçekleştirdik. Doğrusunu söylemek gerekirse kursa beklenenin üzerinde, bizleri de şaşırtan bir ilgi vardı. Duyuru yaptığımızın 2. günü 50 kişilik kontenjan doldu, ancak devam eden başvurular geriye çevrilmeyerek 60 kişiyle gerçekleştirildi. Kurstan geriye akıllarda;  genç meslektaşlarımızın ilk dersten son derse kadar ilgileri,  hocalarımızın samimi ve özverili yaklaşımları ile oluşan  sıcak ortam  kaldı.  Gelecekte benzer faaliyetler için motivasyon kaynağı olan bu organizasyona katılan ve emek veren her kese bu vesile il teşekkür ediyoruz.
Sevgili arkadaşlar. Web sayfamız bildiğiniz gibi baştan sona yenilendi, yeni ve modern bir yüz kazandı. Konu sanal dünya olunca her an yenilenmenin de önemi açık. Bu bağlamda önümüzdeki dönemde daha değişik, orijinal uygulamalar, yenilikler ile  ilgili haberler duyabiliriz.  Bu sürecin aksamaması ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi “web çalışma grubu” nun kurulduğunu duyurmak istiyorum. 
Sizlerle paylaşmak istediğimiz diğer güzel bir haber de, Girişimsel Radyolojinin temel konularını kapsayacak bir kitap çalışması. Değişik bir formatta düşünülen ve bu yıl içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmanın alanımızda başvurulacak temel bir kaynak olacağını düşünüyoruz. 
Bu arada “ana toplantımız” için geri sayım başladı. Bu yılda güzel mekanlarda toplanma geleneğimizi devam ettiriyoruz. Bu yılki buluşmamız 20-23 Mart 2014 tarihleri arasında “Titanic Deluxe Otel, Belek, Antalya”da olacak. Bilimsel kurulumuz özverili bir şekilde çalışarak bilimsel programı oluşturdu. Bilgilerimizi tazelemenin yanında alanımızdaki yenilikleri,  yeni tedavi  uygulamalarını konuşacağımız bu platforma herkesi beklediğimizi bu vesile ile belirtmek istiyorum.
Bir şeyler yapmış olmak aslında “yapılacak daha ne kadar çok şey varmış” dedirtiyor insana. Bunları hep birlikte başaracağımıza inancımızı belirtiyor,  Yönetim Kurulumuz adına her bir arkadaşıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Dr Akif Şirikçi
TGRD Genel Sekreteri