ENGLISH

Galeriler

GR Postası

Girişimsel Radyoloji Postası-Ekim 2013

22.05.2014

Ekim 2013 Girişimsel Radyoloji Postası...

Sayın Üyelerimiz;

Yönetim kurulumuz oluştuktan sonraki ilk 6 ay içindeki faaliyetlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz:

  • İlk olarak ulusal yıllık toplantımızın ihalesini yaptık. Bildiğiniz üzere önümüzdeki toplantıyı SERENAS firması ile 20-23 Mart 2014 tarihinde, Titanic Deluxe Belek-ANTALYA’da gerçekleştireceğiz.
  • Kurumsallaşmak için ulusal yıllık toplantı düzenleme yönergemizi yazdık. Bu yönerge ile toplantı düzenleme konusunda deneyim aktarımını ve paylaşımını sağlayacak bir sistem oluşturuldu. Yapılacak ulusal yıllık toplantımızın bilimsel kurul başkanı olarak yönetim kurulumuzdan Dr. Levent Oğuzkurt seçildi.
  • Genişleyen camiamız ve artan talepler nedeniyle artık yeterli olmayan web sitemizin yenilenmesi için çalışmalar başlatıldı. Bunun için bir komisyon oluşturduk ve bu komisyonun başkanı olarak yönetim kurulumuzdan Dr. Fatih Gülşen belirlendi. Yakın zamanda web sitemizin yeni yüzü ve daha dolu içeriği ile karşınıza çıkmayı ümit ediyoruz. Ayrıca ana web sitemizle bağlantılı 2. bir web sitesini halk için girişimsel radyoloji bilgilendirmesi içeren tarzda hazırlama çalışmalarımız devam etmektedir.
  • Yapılan mevzuat değişiklikleri oluşan malzeme fiyat değişiklikleri ve geri ödeme sorunlarını çözebilmek için SGK yetkilileri ile çok sayıda görüşmeler yaptık. Bu konuda ilgili kuruma sorunları anlatan ve çözüm önerilerini içeren raporlar verdik. Ayrıca yine eksik veya hatalı olan bazı işlem kodlarının ilave edilmesi veya düzeltilmesi için başvuruda bulunduk.
  • Eğitimi faaliyetlerini daha yoğun gerçekleştirebilmek için bir eğitim komisyonu oluşturduk ve bu komisyonun başkanı olarak yönetim kurulumuzdan Dr. Akif Şirikçi’yi atadık. Eğitimi daha düzenli hale getirmek için periyodik kurslar ve sempozyumlar gibi toplantılar düzenleme kararı aldık. Bu dönem içinde ilk defa yapılacak olan Temel Girişimsel Radyoloji Kursu’nu düzenlemek için çalışmalar başlattık. Kursun hedef kitlesi olarak girişimsel radyolojiyle uğraşmak isteyen kıdemli radyoloji asistanlarını ve/veya yeni radyoloji uzmanlarını düşünmekteyiz.
  • Son olarak girişimsel radyologların resmi olarak tanınması için ilk adım olabilecek bir Girişimsel radyoloji yeterlilik belgesi verilmesini planlamaktayız. Bunun mevzuat alt yapısı ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir.

Saygılarımızla bilginize sunarız.

TGRD yönetim kurulu adına

Prof. Dr. M. Halil Öztürk

TGRD Başkanı